Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školní rok 2010-2011

 

Co se u nás dělo v roce 2010/2011

28.6. jsme zakončili letošní školní rok. Společně jsme krájeli, mazali, zdobili..Některé děti připravily s maminkami dobroty doma. Vše jsme si pak nanosili na jeden velký stůl. Připili jsme si na uplynulý rok, bylo několik hádanek, vtipů, byl tanec. Pochutnávali jsme si, dá se říct, že jsme si to prostě užili. Děkujeme maminkám Adélky, Dády, Martina, Šimona, Natálky, Tomáše za přinesené mňamky.

22.6. jsme ukončili výuku plavání. Poslední hodina byla úplně jiná. S jinými instruktory, náročná, ale pěkná. Některé děti se předem bály nových instruktorů,  ale po chvilce jsem viděla v tváři nadšení. Myslím, že děti byly spokojeny.

22.6. v 10h byla zahájena výstava výtvarných prací na téma "Nejkrásnější prázdniny". Soutěž "Já a můj obvod" každoročně organizuje Praha 14. Ceny letos předával pan starosta. Čestná uznání  získali: Dáda P., Polinka Z. a Míra H.

V pondělí 20.6. jsme zahráli naposledy naše představení Honza a Čarodějnice  na ZŠ Gen. Janouška. Děti mi dělaly radost, chovaly  se hezky a samostatně. Všichni pomáhali při přesunu divadla mezi školami. Představení se povedlo. Vracím kostýmy a ještě jednou děkuji maminkám  za spolupráci. Myslím, že to byla pro děti cenná zkušenost. Zájemci o divadlo se mohou těšit na příští rok, určitě něco připravím :-)

17.6. proběhly na 11. lekci plavání závody. Děti na čas přeplavaly až 4x bazén s destičkou žabičkové nohy, styl prsa, s destičkou kraulové nohy a kraul. Družstvo Davida plavalo 4x, družstvo Daniely 2x. Naši druháci to brali vážně, opravdu závodili! Bylo hezké, jak si potom porovnávali časy.

 

8.6. proběhla 10. lekce plavání. Družstvo s Davidem trénovalo styl kraul - dýchání. Družstvo s Danielou žabičkové nohy a splývání. Již příště děti čekají závody, protože naši instruktoři odjíždějí na dovolenou. 22.6. bude plavání s jinými instruktory.

 

 

2.6. jsme zahráli našim rodičům pohádku. Dvě děti nám onemocněly a proto děkuji ještě jednou Tomíkovi P. a Martinovi H., bez kluků bychom pohádku neodehráli a oba byli výborní.  Děti hrají s chutí, určitě něco vybereme i pro příští školní rok :-)

 

 

Děkuji paní Havelkové za CD s nahraným představením. (Pokusím se nás dostat na podzim na dětskou divadelní přehlídku. ) R.B.

 

1.6. bylo plavání netradiční. instruktoři David s Danielou pro děti připravili zábavné hry. Děti to moc bavilo, ikdyž byly pak unavené, jo, ve vodě se nedá šidit :-) Po plavání se pustily  do svačin a sdělovaly si své dojmy. Nejvíc se jim líbila štafeta na pěnových kobercích.

 

31.5 jsme na zahradě grilovali buřtíky ke Dni dětí. Abychom se neugrilovali na sluníčku i my, pustili jsme dětem sprchovadlo. To bylo jásotu.

 

30.5 jsme hráli dvě představení naší pohádky pro naše spolužáky druháky a potom pro prvňáčky. Bohužel onemocněla  Barča D. naše uvaděčka, ale Martin H.  byl odvážný  a zaskočil za ni.

 

25.5. byly děti s paní Davídkovou na plavání. Určitě se pochlubily i vám, že družstvo Daniely skákalo do hloubky a mělo přeplavat celý bazén. Dětem zářily nadšením oči, když mi to vyprávěly a já z toho měla velkou radost.

 

 

20.5. jsme zakončili činnost sportovního kroužku. Vydali jsme se do lesoparku na Lehovci. Hráli jsme si v přírodě, prosím rodiče - ZKONTROLUJTE KLÍŠŤATA.

 

 

19.5. jsme sehráli s třeťáky zápas v kopané,  zvítězili jsme 11:0

 

Ve výtvarné soutěži "Já a můj obvod" letos na téma "Nejkrásnější prázdníny" dostali ocenění odborné poroty Dáda P., Míra H., a Polinka Z. 22. června půjdeme do Galerie Prahy 14 na slavnostní předání cen.

18.5. - 7. lekce plavání. Družstvo Daniely trénovalo styl prsa nohy a ruce, zkoušeli šipku do vody ze dřepu a z podložky. V mělké vodě se Daniela  potápěla s dětmi co ještě mají strach.  Davidovo družstvo hodně plave, s destičkou, žížalou, míčem..a zkoušeli různé skoky do vody.

 

17.5. vyhráli jsme odvetné utkání v kopané se ZŠ Chvaletická 3:1 a na penalty 6:3

 

11.5. proběhla 6. lekce plaveckého výcviku. Je pěkné pozorovat, jak se děti zlepšují. Můžete se podívat i vy - odkazy na videozáznamy: šipka 2  a   lovení puku.  Obě družstva trénují styl prsa. Instruktoři se dětem individuálně věnují, ve vodě jim ukazují správné pohyby nohou.

10.5.jsme  hráli přátelské utkání s dětmi ze ZŠ Gen. Janouška na jejich hřišti. Hráli jsme dva zápasy výsledek 1:1. Na počet vybitých by vyhrál Janoušek, měli jsme v prvním zápase problém přehodit, hrálo se na velké hříště. V druhém zápase chválím za přehození trojici Tomík P., Tomáš S., Lukáš E., v prvním zápase byl nejlepším hráčem Vláďa L. Možná se u nás bude konat odveta.

6.5. ve 13 hodin jsme zahráli dětem ze školní družiny naše představení. Neměli jsme Šimona, tak zaskočil Martin - a z naší Barči asistentky a uvaděčky se stala i nápověda. Oba to hezky zvládli. Představení se pěkně odehrálo.

4.5. 5. lekce plaveckého výcviku je za námi. Družstvo s Danielou se začalo učit styl prsa,  trénují vydechování do vody, zkusili několik skoků do vody, Družstvo s Davidem trénovalo šipku a jiné skoky do vody. Plavou prsa a kraul. Na Den dětí budou hry nebo soutěže a na závěr výcviku se mohou děti těšit na  závody.

 

29.4 jsme úspěšně zahráli dětem MŠ naší pohádku Honza a Čarodějnice. Tato premiéra je natočena a na stránky vložen odkaz.

 

27.4. Účast chlapců v obvodním kole Mc Donald´s Cup. Odpoledne 4.lekce  plaveckého výcviku.

 

26.4. poslední zkouška našeho divadelního představení. Návštěva Městské knihovny, seznámení s novými tituli. Četba z knihy "Teta to zase plete"

 

20.4 proběhla 3. lekce plaveckého výcviku. Družstvo s instruktorem Davidem trénovalo styl prsa, skok do vody - šipku ( krátké video

), styl kraul, kraulové dýchání. Družstvo Daniely kraulové nohy s destičkou, znakové nohy se žížalou za krkem, sklouznutí do vody. Zde jde hlavně o to nebát se vody, seznámit se s ní, čtyři děti byly převedeny k Davidovi. Na závěr horká pára, kdo zůstal v mělké vodě lovil ze dna puk. Informace pro příště: výuka bude začínat o 15 minut dříve -  můžete děti vyzvedávat již v 15 hodin. Návrat ke škole  15:30 - 15:40.

 

19.4. děkuji panu Liškovi, který nám dnes odpoledne věnoval svůj čas a přišel s klukama hrát kopanou. Všichni se těšíme na příští středu! (tento den paní hospodářka zařadila do jídelníčku pečené kuře. Kdybychom se na turnaji zdrželi, schová nám ho s chlebem. Ale myslím, že stihneme oběd i plavání. Plavání bude pro ostatní děti určitě, nahradila by mě paní vedoucí vychovatelka M. Davídková)

 

malujema teplým voskem velikonoční kraslice, zkoušíme divadlo, hrajeme kopanou,..

 

 13.4. proběhla 2. lekce plaveckého výcviku. Začalo se společnou rozcvičkou a pak jsem sledovala družstvo s ježečky.  S instruktorkou Danielou dělali: dýchání do vody, položit se na hladinu a kraulové nohy, s destičkou kraulové nohy, skok do vody s destičkou, znakové nohy se žížalou za krkem, v mělké vodě na závěr děti zkoušely podplavání překážky - žížaly,  koberce, překonání překážky - přelezení koberce

(krátké video)

 

. Největší zážitek byl pro děti sklouznutí do vody a sauna. Dnešní hodina se mi líbila, byla pestrá, děti zkoušely nové věci a snažily se! Příště budu více koukat na družstvo  plavců.

 

 

12.4. jsme na hřišti ZŠ Chvaletická sehráli přátelské utkání v kopané. Zápas byl předčasně ukončen v 14.45,  kdy začaly padat kroupy. Výsledek -  náš tým prohrál 1 : 2. Ale naše gólová akce byla super. K bráně běžel - sprintoval s míčem Tonda, s ním z druhé strany  běžel Tutti, Tonda nádherně přihrál a Tutti dal gól. Škoda, že se zápas nedohrál. Určitě bude na našem hřišti odveta. Pro nás bylo rozhodně cenné, zahrát si na velkém hřišti.

 

 

 

 

6.4. jsme zahájili plavecký výcvik. Jsem s dětmi po celou dobu v bazénu, s čímkoliv jim mohu pomoci (wc, čepice,..) Na začátku byli rozděleni do dvou družstev. Družstvo s ježečkem (plavecká pomůcka kolem pasu) nejprve v mělké vodě zkoušelo ponoření obličeje s dýcháním do vody. Pak již s destičkou plavali v bazénu v mělčí části. Druhé družstvo s instruktorem Davidem plavalo v druhé části bazénu,  tolik jsem je nesledovala, ale myslím, že si to kluci a Adélka užili, plavali i skákali - šipku, kdo ještě nechtěl, nemusel. První hodina byla seznamovací a hodnotím přístup instruktorů jako pěkný, individuální. Dětem se snad výcvik bude líbit. Prosba k rodičům: 1. dohlédněte, aby děti měly ve středu s sebou věci na plavání. 2. igelitová taška bude pevná, aby se neprotrhla. A je pro mokré věci. Tedy na všechny věci batůžek nebo druhá igelitová taška. 3.POKUD POTŘEBUJETE SVÉ DÍTĚ VYZVEDNOUT U BAZÉNU - OZNAMTE MI TO PŘEDEM. Děkuji R.B.

 

 

 

 

5.4. přišel za našimi kluky ve svém volném čase pan Liška, tatínek Vládi, trenér  TJ Hrdlořezy. Přinesl míče, kužely, kluci trénovali techniku práce s míčem, přihrávky. Při hře jsem si uvědomila, že musíme natrénovat autové vhazování, protože na našem malém hřišti jsem pískala jen rohy. Bylo to super odpoledne i počasí přálo. Vybrali jsme 12 hráčů, kteří budou reprezentovat naši školu při  přátelských utkáních s okolními školami a v obvodním kole turnaje Mc donald´s Cup. Panu Liškovi tímto ještě jednou moc děkuji. R.B.

 

 

 

 

30.3. návštěva Štefánikovy hvězdárny na Petříně - počasí přálo,  výstup jsme zvládly bez lanovky. Děti téma zaujalo, měly hodně dotazů a někdy až odborných. V dalekohledu jsme viděli dvě skvrny na slunci a pěkná byla interaktivní výstava. Nejvíc se líbilo znázornění pohlcování tělesa černou dírou a velmi zajímavá váha s přepočtem hmotnosti na jiných planetách a Měsíci. Např. Vojta na Zemi váží 30 kg, ale na měsíci by vážil 6kg.  Mockrát děkuji paní Havelkové za dodoprovod.

 

 

 

 

29.3. při návštěvě Městské knihovny si s námi povídala paní Čechová o vesmíru, četla nám z odborné i pohádkové knihy. Byla to pěkná motivace pro další den

 

 

v březnu jsme začali nacvičovat pohádku "Honza a čarodějnice", kterou bych ráda s dětmi koncem dubna předvedla v pobočce Městské knihovny na Černém Mostě

 

23.2. Karneval - děti měly hezké masky, tančily, soutěžily - uvidíte ve fotografii

22.2. výstava Pat a Mat ve Chvalské tvrzi - na úvod jsme dostali průvodkyni výstavou. Dozvěděli jsme se, jak vzniká animovaný film, jak vypadájí ve skutečnosti známí hrdinové. Viděli jsme kulisy a oceňovali jsme jejich detailní provedení. Po karnevalu vložím fotografie.

16.2. jsme se vydaly s dětmi do večerní Prahy. Bylo to pro vybrané děti za odměnu. Tak snad se líbilo. Zážitkem i pro mě bylo krmení racků. Přilétali velmi blízko a kdo už neměl pečivo na krmení, si je mohl pěkně prohlédnout.

1.2. návštěva knihovny, seznámení s novýmu tituly, četba z knihy Modrý Poťouch od Miloše Kratochvíla. Několik dětí (kupodivu kluků) po návratu do ŠD kreslili poťouchy všech druhů. Příště předáme paní knihovnici.

 

od 1.2. opět rozděleno 5. oddělení, k našemu oddělení znovu patří 6 dětí ze 4.B

 

 

25.1. měla být soutěž ve zpěvu Super Star. Děti daly přednost hraní divadla ve skupinkách. Můžete vidět ve fotogalerii 06 Leden. Mě se to moc líbilo. Nejvíc jsme se nasmáli u Sněhurky -  Čarodějnici úžasně zahrál Tomáš S., trpaslíka hrál Tomík, krásnou princeznu David L., kterou polibkem k životu přivedl princ Tonda.

 

Již týden vyšíváme hvězdy barevnými bavlnkami na černý papír.  Umíte si asi představit, jakou mám radost, když Max, který na začátku prohlásil "To je těžký. To je pro holky, to dělat nebudu." Vyšil již dvě hvězdy a řekl si o třetí. Nebo když Robin řekl "Já už nechci ven, mě baví tohle." :-)
Od středy 12.1. převzala dočasně 5. odddělení ŠD paní učitelka Věra Fen
clová

V úterý po 15.h jsme si vyzkoušeli malovat nohama, všichni jsme měli úžasný zážitek. Potěšilo mě, jak potom děti s obdivem prohlížely obrázky namalované handicapovanými.
 ► Začátkem ledna rozdány složenky na druhé pololetí, prosím odevzdat doklad o zaplacení do konce měsíce
 

 5. oddělení ŠD je dočasně rozděleno do ostatních oddělení. Přibylo k nám 6 dětí ze 4.B 

 

 4.1. návštěva Městské knihovny, četba ze Starých pověstí českých

 

 

 21.12. vánoční besídka - pěkná vystoupení dětí, ochutnávka cukroví, předání dárků - nové hry do družiny

 

 14.12. návštěva knihovny - paní knihovnice nám přečetla moc pěkný příběh o vánoční jedličce a byly odměněny děti, které vyráběly adventní kalendáře

 Malujeme svícínky, vyrábíme vánoční dárečky. Užíváme si sněhu na zahradě.

 1.12. proběhla vánoční prodejní výstava. Vyráběli jsme z korálků a drátků stromečky štěstí, všechny se prodaly. Děti mají slíbeno, že si budou moci vyrobit ještě pro sebe.

 

 26.11.jsme zapálili první svíčku na adventním věnci. A už přišla zásilka z Jojopalety od Nestle sada okenních barev, brzy budeme tvořit svícínky nebo dekorativní skleničky.  :-)

 

 

 24.11. jsme navštívili svíčkárnu Rodas. Všichni jsme pak voněli parafínem. Děti si nejprve vyrobily dvě svíčky, 4 lodičky na štědrovečerní stůl, svíčku z vydlabaného citronu a naplnily pytlíček solí do koupele. Pak nás provedli výrobnou. a na uávěr si některé děti koupily svíčku nebo vonný olejíček v podnikové prodejně.

 

 

 8.11. Holky pracují na adventních kalendářích pro knihovnu a kluci dnes sehráli svůj poslední zápas v turnaji.  Vítězství 6:0 nad týmem s dětmi 1.-2. třída.

 

 

 2.11. návštěva knihovny - možnost zúčastnit se výtvarné soutěže "Adventní kalendář" Termín odevzdání výrobků 3.12. Určitě se zúčastníme.

 

 

 26.10. jsme navštívili letiště v Letňanech. Největším zážitkem bylo posezení v Migu.

 

 

 25.10. naši druháci hráli vítězně s třeťáky 5:1 - další 3 body v tabulce turnaje

 

 

 18.10. jsme zahájili turnaj v malé kopané. Dětem byla připomenuta pravidla fair play. První zápas  naši kluci vyhráli 7:0.

 

 

 12.10. všichni již mají svázanou Moji knihu a tak jsme mohli začít s prvním příspěvkem - Moje družina. Mám radost, že tato činnost děti baví. Nejvíc se jim líbilo malování obrázku pro kamaráda.

 

 

 11.10. další přátelské utkání našich kluků proti výběru z dalších oddělení skončil 4:2 pro nás, na penalty nerozhodně 0:0. Za nás hráli Tonda, Tomík, Tomáš, David L., Luboš, Alex, Vláďa

 

 

Od 8.10. vyrábíme domečky z krabic, děti nadšeně malují, lepí. Začínají zařizovat nábytečkem. Natálka P. přinesla kaštany - a tak si děti ještě vyrábí do svých domečků zvířátka. 

 

 

 9.10. pochod "14 km kolem Prahy 14" - počasí opravdu přálo a všechny děti pěkně šlapaly.

 

 

 V tomto týdnu děti nejraději vyráběly zvířátka z ruliček od toaletního papíru, Nikolka V. si vyrobila celou rodinku pejsků.

 

7.10. hráli naši kluci proti výběru z dalších oddělení ŠD. Zápas měl pro kluky nezvyklý začátek - dostali gól. Nejdřív byli smutní, ale stav 0:1 tak Tondu "naštval" že dal za sebou tři góly. Kluci vyhráli 3:1. Gratuluji

 

Děkuji za zaslané  obaly od Jojo bonbónů. Nyní mám pro děti založený účet na Jojoplanetě, až bude nainstalována flash animace v PC učebně, každý se pokusí zahrát jednu jojo hru a tak získat zbývající body pro získání barev na sklo.

29.9. rozdány informace na měsíc říjen, Drakiáda na školním hřišti - ale vítr moc nefoukal - zopakujeme

 

24.9. přátelské utkání se 4. odd. ŠD remíza 1:1

5. - 6.9.  dětem rozdány notýsky. Prosím, pište aktuální změny v odchodech a připomeňte svým dětem, ať notýsek ukáží.

2.9. jsem dětem rozdala zápisní lístky, Řád školní družiny a složenku na 1. pololetí ŠD. Čipovali jsme obědy. Budeme čipovat ve středu a čtvrtek.

 

 

Plánované akce v roce 2010/2011

 

 

Návštěva Planetária - na přání dětí se pokusím zajistit trochu odborný program popř. i průvodce

 

 

 

 

doprava MHD, termín podle nabídky Planetária

 

 

 

 

30.3. Hvězdárna na Petříně - objednán pořad "Výlet do vesmíru", beseda s odborníkem, pozorování dalekohledem, výstava (celkem 60 - 90 min)

 

 

 

 

 

 

 

 

dscn1777.jpg

 

Svíčkárna v Šestajovicích - exkurze provozovnou a výroba 1-2 ks svíček, nákup svíček před vánočními svátky ( www.svickarna.com/pdf/katalog_rodas.pdf)

 

doprava MHD, termín listopad / prosinec - 24.11.2010

 

 

 

 

 

 

 

034_pict0065.jpg

 

 

Naučná stezka Radonice - s panem Myslivcem nebo jeho ženou se projdeme mezi zvířátky z volné přírody. K vidění bude např. divoké prase, liška, srnky, koníci, ovce, prase domácí (to jsme si minule i podrbali za uchem :-), kachňátka, housátka, kozy ...

 

 

 

 

 doprava MHD, termín duben / květen, sebou suché pečivo na krmení, popř. jablíčka, salát,mrkev. Necháme si na příští rok (letos máme navíc plavání)

 

 

 

 

 

pict0365.jpg

 

 

 

 

 

Pochod kolem Prahy 14 - určitě nesmí chybět, tradičně se zúčastníme se šikovnými turisty!

 

termín říjnová sobota: 9.10.2010

 

 

 

 

 

dscn020663--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mc Donald´s Cup - turnaj v malé kopané. Letos přihlásím naše nadšené fotbalisty do kategorie 2-3. třída. Turnaj v naší škole proběhne opět na podzim, v březnu/dubnu chci domluvit přátelák s některou z okolních škol

 

 

doprava MHD, termín konec dubna na ZŠ Chodovická, kluci budou uvolněni z dopoledního vyučování

 

 

Mc Donald´s Cup kategorie A: 27.4.2011

 

 

přátelské utkání se ZŠ Chvaletická v úterý 12.4.2011

vybíjená se ZŠ Gen. Janouška  10.5.2011

 

  20080514_039_r.jpg

 

Návštěva pobočky Městské knihovny na Černém Mostě

 

pěší procházka 1x za 14 dní. Vyberu den, kdy mají děti nejméně kroužků, aby se mohl každý zúčastnit. Zahájení v říjnu

 

 

 

 

dscn1416.jpg

 

 

Procházka večerní Prahou - odměna  za práci v družině za 1. pololetí pro nejlepších 10 dětí

 

doprava MHD, termín leden / únor  středa 16.2., návrat do 18. hodiny

pict0021.jpg

 

Sportovní kroužek - bude 1 x týdně podle nabídky tělocvičny v měsících říjen - květen: vždy v pátek 13:30 - 14:30,  začínáme 1. října 2010

dscn0804.jpg

 

 

Plánuji s dětmi nacvičit pohádku nebo taneční vystoupení, ráda Vás pozvu na vystoupení.

 

 

hrajeme v knihovně na ČM v pátek 29.4. dopoledne pro MŠ

 

 

pro děti ŠD hrajeme 6.5.

 

 

dvě představení pro naše spolužáky a pro prvňáky 30.5.

 

 

pro rodiče 2.6. po třídních schůzkách

 

 

na ZŠ Gen. Janouška hrajeme 20.6.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochod okolo Prahy 14

(Helena Macháčková, 20. 9. 2010 16:24)

Dobrý den, chci se zeptat, zda by bylo možné, aby se dcera Adéla zúčastnila s Vámi Pochodu okolo Prahy 14. Chodí také do 2.B k paní učitelce Hůblové ale do družiny chodí k paní učitelce Antošové. Děkuju za odpověď.

Re: Pochod okolo Prahy 14

(Romana Bursová, 20. 9. 2010 22:24)

Dobrý den.
Paní Macháčková, Adélku znám, je to šikovná a veselá holčička, ráda ji vezmu sebou. 29.9. budu zjišťovat zájem, 6.10. budu rozdávat info o Pochodu. Raději se připomeňte. R.B.

Re: Re: Pochod okolo Prahy 14

(Helena Macháčková, 22. 9. 2010 15:59)

Výborně, děkuju a my se připomeneme.HM